logo NVD

Welkom bij de Nederlandse Vereniging van Diëtisten

Wij geloven dat juiste voeding de basis is voor een gezonde Nederlandse samenleving. Wij helpen mensen om een goede leefstijl vol te houden of ondersteunen daar waar ziekte vraagt om aanpassingen. Dit doen wij vanuit wetenschappelijke onderbouwing en ervaring. Wij snappen de ingewikkelde relatie tussen voeding en ziekte en begrijpen dat ieder mens uniek is. Dat maakt ons vak zo interessant!

 

De NVD maakt zich sterk voor goede diëtetiek voor iedere Nederlander en komt op voor de belangen van alle diëtisten. We gaan en staan voor een samenleving waar iedereen toegang heeft tot gezonde voeding.

 

Word lid en help mee aan onze missie!

Exclusief voor leden


Samen met en dankzij onze leden kunnen we goede en betrouwbare informatie aanbieden via onze kanalen. Veel van deze informatie is voor iedereen toegankelijk, maar sommige informatie is exclusief voor onze leden. Hieronder zie je wat wij exclusief voor onze leden hebben ontwikkeld. 

Wil je ook lid worden en toegang krijgen tot deze voordelen? Meld je dan snel aan!

 

FWG handboek Pagina 01 

FWG handboek en checklist Functiewaardering in de gezondheidszorg

Is jouw functie, binnen de instelling waar je werkt, wel goed omschreven?

Check ‘m aan de hand van de punten in onze FWG-checklist. Gebruik dit én het NVD-handboek FWG om een actuele en correcte functiebeschrijving te krijgen met een rechtvaardige indeling in FWG. Wij vinden namelijk dat alle diëtisten minimaal een indeling in FG50 horen te hebben en maken ons daar hard voor. Met de checklist willen wij voor onze leden bereiken dat:
1. Alle diëtisten hun functiebeschrijving checken
2. Alle diëtisten een rechtvaardige indeling hebben, minimaal in FG50
3. Er geen ijkfunctie meer is op niveau 45, maar minimaal op niveau 50

Je kunt het FWG-handboek en checklist hier downloaden. 

  

Paginas van De dietist ondernemer.pdf
De diëtist/ondernemer
Ben je net een eigen praktijk begonnen of denk je erover een praktijk te starten en weet je niet waar je allemaal aan moet denken? Om je hierbij te helpen hebben we het handboek 'De diëtist / ondernemer' ontwikkeld. 

In dit handboek lees je meer over verschillende rechtsvormen, verzekeringen, fiscale aspecten, contracten met zorgverzekeraars, de praktijkinrichting en praktijkvoering. Ook vind je er een format voor een ondernemingsplan, een voorbeeld van algemene leveringsvoorwaarden en de beroepscode en gedragsregels voor diëtisten.  

Je kunt het handboek 'De diëtist / ondernemer' hier downloaden.  
Logo op krijtbord

NVD Academy
In het Nederlands Tijdschrift voor Voeding & Diëtetiek (NTVD) zijn scholingsmodules toegevoegd, in de vorm van toetsvragen bij de overzichtsartikelen. NVD-leden kunnen deze online beantwoorden. Als je 70% van de vragen goed hebt beantwoord, krijg je 1 accreditatiepunt per artikel. Jaarlijks kan dit je dus 7 ADAP-punten opleveren. 

Artikelen met geaccrediteerde toetsvragen:

Voeding en het ontstaan van depressie

Kwalitatief onderzoek in de diëtetiek

Behoud van spiermassa bij veroudering en ziekte

Hypoalbuminemie: pathogenese en klinisch belang

 

FBZ

FBZ Rechtshulp
Heb je een vraag over je functiewaardering (FWG), een conflict met je werkgever of hulp nodig bij dreigend ontslag? Als je NVD-lid bent en onder een van deze cao’s valt: algemeen ziekenhuis, geestelijke gezondheidszorg (GGZ), gehandicaptenzorg (Ghz), verpleeg-/verzorgingshuizen en Thuiszorg (VVT), gezondheidscentra, Universitair Medisch Centrum (UMC), en Nederlandse Universiteit (NU) heb je recht op 10 uur dienstverlening per kalenderjaar. 

 

FBZ Rechtshulp is op werkdagen bereikbaar tussen 8.30 en 17.30 uur via 088 - 1344 111.
Je kunt je vraag ook stellen via rechtshulp@fbz.nl

Dossiers

Corona

Patiëntenzorg, voedingsbeleid en herstelzorg bij COVID-19

 

GLI-Helpdesk
Algemeen, tarieven, interventies, samenwerking, stappenplan en aantekening leefstijlcoach

Regionalisatie

Juiste Zorg op de Juiste Plek, regionalisatie, samenwerking

 

NVD-visietraject 'de diëtist in 2030'

In het visietraject gaan we samen nadenken over onze rol en betekenis

 

Meer uren kinderdiëtetiek

Achtergrond, VWS, knelpunten, factsheet, praktijkverhalen

 

Zorgovereenkomsten diëtetiek

Tarieven, contracten, werkagenda Diëtetiek